HISTORIA  
historia dworku  
WYDARZENIA  
wizyta Starosty Powiatu   bodeńskiego  
nasza codzienność  
czas wolny od zajęć  
wizyta u Prezydenta  
remont w 2006 roku  
IMPREZY  
Dziękujemy firmie CEMEX  
Dziękujemy Motoczewie  
Jezioro Bodeńskie 2014  
Dzień Dziecka 2014  
Gwiazdkowa Aleja  
Konkurs 2012  
Wigilia 2011  
Wakacje 2011  
Wyjazd na mecz 2010  
Kraków 2009  
Chorzów 2009  
Zakopane 2009  
Obóz przetrwania  
Pieniny 2008  
Ustroń„ 2008  
WESPRZYJ NAS I TY  
STRONA GŁÓWNA  
PRZETARGI  
ogłoszenie  
specyfikacja  
GALERIA  
poprzednie lata  
PRACA  
KONTAKT  
ARCHIWUM  
prezentacja 60 Lecie  
wakacje 2007  
bal kostiumowy 2007  
wigilia 2006  
Andrzejki 2006  
wigilia 2005  
nowe pokoje w 2005  
przetargi 2005  

Dom Dziecka w
Chorzenicach
ul. Główna 53
42-270 Kłomnice
tel/fax
343289228

    Wspomóż innych klikając na pajacyka
Niemcy 2014

Na przełomie czerwca i lipca 2014 roku, grupa podopiecznych naszego Domu, wypoczywała w południowych Niemczech, nad Jeziorem Bodeńskim.
Dzięki bliskiej współpracy Powiatów Częstochowskiego i Bodeńskiego, dzieci mogły spędzić kilkanaście dni u podnóża Alp. Na pograniczu niemiecko – szwajcarsko – austriackim, mogły poznać tamtejszą kulturę, zwyczaje, zwiedzić ciekawe miejsca i wypocząć, nad brzegiem Jeziora. Głęboko w pamięć zapadnie, z pewnością, rejs statkiem, do Konstancji. Niemieckiego miasta położonego „po szwajcarskiej stronie” Jeziora Bodeńskiego. Warto również wspomnieć, o zwiedzaniu „Miasta na palach”. Z pieczołowitością odtworzonej i zorganizowanej w formie interaktywnego muzeum, średniowiecznej osady w całości usytuowanej nad powierzchnią wody. Największe wrażenie, na naszych dzieciach, wywarła jednak wizyta w niecodziennym Zoo. Jest ono w dwojaki sposób wyjątkowe. Po pierwsze mieszkają w nim jedynie małpy. Po drugie nie są one w żaden sposób odizolowane, od odwiedzających ich gości. Każdy turysta dostaje, przy wejściu na teren Zoo, garść popcornu, którym karmi napotkane małpy.
Dwukrotnie, podczas pobytu, nasze dzieci odwiedził tamtejszy Starosta. Choć jest człowiekiem zapracowanym, znalazł czas na spotkanie, obdarowanie drobnymi upominkami i rozmowę.
Wyjątkowo miłe było spotkanie z członkami tamtejszego, Polsko – Niemieckiego Stowarzyszenia. Dwoje naszych dzieci zostało szczególnie wyróżnionych, za bardzo dobre wyniki w nauce. Magda Wychowska i Kordian Zyber otrzymali okolicznościowe listy gratulacyjne i nagrody pieniężne.
O naszej wizycie krótko informowała również tamtejsza prasa.
Nie był to pierwszy wyjazd naszych podopiecznych, do zaprzyjaźnionego Powiatu Bodeńskiego i jego głównego miasta – Friedrichshafen. Podobnie, jak podczas wszystkich poprzednich pobytów, również obecnie, honory gospodyni pełniła p. Joanna Dudziński – Tann. Mieszkająca tam, od wielu lat, Polka która wkłada wiele pracy, serca i życiowej energii, w utrzymywanie jak najlepszych relacji Polsko – Niemieckich. Jest szefową, wspomnianego już Stowarzyszenia, skupiającego mieszkających w tamtym rejonie Polaków i chętnych do wspólnego działania Niemców. W znacznym stopniu, to dzięki jej zaangażowaniu, tegoroczny początek wakacji był szczególnie udany dla części podopiecznych naszego Domu.
Serwis sponsorowany przez OTB Net Solutions e-mail otb@otb.com.pl