HISTORIA  
historia dworku  
WYDARZENIA  
wizyta Starosty Powiatu   bodeńskiego  
nasza codzienność  
czas wolny od zajęć  
wizyta u Prezydenta  
remont w 2006 roku  
IMPREZY  
Dziękujemy firmie CEMEX  
Dziękujemy Motoczewie  
Jezioro Bodeńskie 2014  
Dzień Dziecka 2014  
Gwiazdkowa Aleja  
Konkurs 2012  
Wigilia 2011  
Wakacje 2011  
Wyjazd na mecz 2010  
Kraków 2009  
Chorzów 2009  
Zakopane 2009  
Obóz przetrwania  
Pieniny 2008  
Ustroń„ 2008  
WESPRZYJ NAS I TY  
STRONA GŁÓWNA  
PRZETARGI  
ogłoszenie  
specyfikacja  
GALERIA  
poprzednie lata  
PRACA  
KONTAKT  
ARCHIWUM  
prezentacja 60 Lecie  
wakacje 2007  
bal kostiumowy 2007  
wigilia 2006  
Andrzejki 2006  
wigilia 2005  
nowe pokoje w 2005  
przetargi 2005  

Dom Dziecka w
Chorzenicach
ul. Główna 53
42-270 Kłomnice
tel/fax
343289228

    Wspomóż innych klikając na pajacyka
WAKACJE W ZAPRZYJA¬NIONYM POWIECIE BODEŃSKIM

Tegoroczne wakacje osiemnastu wychowanków Domu Dziecka w Chorzenicah i dwoje dzieci z rodzin zastępczych rozpoczęło od wyjazdu zagranicznego.
Już tradycyjnie odwiedziliśmy gościnne Friedrichshafen. Tym razem nasza grupa została zakwaterowana była w kampingu ROTA, nad brzegami Jeziora Bodeńskiego. Mieszkaliśmy w namiotach a bardzo smaczne i obfite posiłki jedliśmy w restouracji kempingu.
Przewodnicząca >>Freundeskreis<< p.Joanna Dudziński-Tann wypełniała czas naszej grupie atrakcyjnymi zajęciami (program uzależniony był od pogody).

Pogoda zresztą była zmienna. Na szczęście w niedzielę 1 lipca było słonecznie i ciepło . Tego dnia p. J.Dudziński-Tann zawiozła nas na lotnisko w Friedrichshafen, gdzie mogliśmy nie tylko podziwia latające maszyny i startujące zeppeliny ale także odbyc loty samolotem sportowym nad przepięknym zakątkiem Europy czyli: Jeziorem Bodeńskim.
Piloci, którzy pilotowali samoloty są także członkami >>Freundeskreis<<. Wszyscy mogliśmy z >>lotu ptaka<< podziwiac malownicze miasta otaczające Jezioro Bodeńskie, wpływający do niego Ren i dalekie Alpy.
Bezdeszczowo było także w dniu wycieczki do Konstancji polożonej na drugim brzegu Jeziora Bodeńskiego.


Do tego historycznego miasta popłynęliśmy katamaranem. Organizatorzy zaprosili naszą grupę do zwiedzania atrakcyjnego oceanarium, starego miasta i portu. Pozostałe dni program zwiedzania utrudniał deszcz i chłód, lecz my nie odczuliśmy tego boleśnie, bowiem zażywaliśmy całkiem ciepłych kąpieli w aquaparkach i basenach. Nawet ci którzy nie umieli pływac mieli okazję, polubic wodę i zdobyc pierwsze szlify w utrzymywaniu się na jej powierzchni.
Dzieci wracały z wyjazdów kapielowych zadowolone i z apetytem zjadały smaczne obiadokolacje

Młodzież z Polski została także zaroszona do starostwa, które mieści się obecnie w nowym budynku. Starosta regionu bodeńskiego p. Wolfle przyjął naszą grupę w sali konferencyjnej z imponującym tarasem widokowym na Jezioro Bodeńskie. W starostwie wysłuchaliśmy prelekcji o segregacji odpadów.
W powiecie bodeńskim segregacja odpadów i ich utylizacja jest na najwyższym europeiskim poziomie. Dzieci otrzymały w starostwie pamiątkowe suweniry.


Pod koniec pobytu na terenie kampingu ROTA odbyło sie spotkanie z członkami >>Freundeskreis<<. Atmosfera była bardzo ożywiona i miła, co widac na licznych zdjęciach.
Dzieci żywiołowo okazywały swoja radośc i sympatię dla pilotów oraz innych członków koła: p. Rolanda Leperta, p. Joannie Dudziński-Tann i wielu innym nowym znajomym.
Przyjemnie spędzony czs wśród niemieckich przyjaciół podniósł motywację do nauki języka niemieckiego. Z taą± ambicją rozpoczniemy nowy rok szkolny 2007/2008.
Serwis sponsorowany przez OTB Net Solutions e-mail otb@otb.com.pl